Popis projektu

HAVIS

Hlasový a vizuální informační systém je určen pro informování cestujících o vlakových spojích ve vizuální a zvukové podobě. Systém je možné aplikovat jako autonomní pro jednotlivé stanice nebo v podobě dispečerského řízení pro dálkové ovládání zastávek a centrální dispečerské řízení.

Vizuální informační systém je tvořen panely sestavenými z aktivních nebo pasivních zobrazovacích prvků různých technologií jako jsou LED, EBI-LED, LCD-ETN, LCD-TFT. Panely jsou vyráběny v bezúdržbovém provedení. Hlasový informační systém (HIS) je tvořen softwarem obsahujícím rozsáhlou banku zvukových segmentů, řídícím programem umožňujícím generování hlášení o spojích, jeho modifikaci podle skutečné dopravní situace, možnost manuálního nebo bezobslužného režimu. SW obsahuje moduly umožňující řízení panelů včetně vzájemné provázanosti. Hardwarové prostředky systému zajišťují vstup nf. signálu do stávajících rozhlasových zařízení, včetně jejich ovládání, příposlech probíhajících hlášení a možnost připojení mikrofonu pro živý vstup operátorky do hlášení.

LED panely – umožňují barevné rozlišení, kvalitní grafiku a běžící text pro mimořádná sdělení stanice.

EBI-LED panely – kombinované panely pro exteriéry a prostory s náročnými světelnými podmínkami.

LCD panely – transreflexní LCD moduly, kvalitní vykreslení znaků, barevné odlišení vlaků.

Informační systém

LCD-TFT panely – různé velikostí od 17” po 50”, speciální LCD-TFT displeje pro venkovní aplikace.

CRT monitory – různé velikosti od 17” po 22”, vhodné pro čekárny.

Informační systém je tvořen softwarem obsluhujícím rozsáhlou banku zvukových segmentů, řídícím programem umožňujícím generování hlášení o spojích, jeho modifikaci podle skutečné dopravní situace, možnost manuálního nebo bezobslužného režimu. SW obsahuje moduly umožňující řízení panelů včetně jejich vzájemné provázanosti. Hardwarové prostředky systému zajišťují vstup nízkofrekvenčního audiosignálu do stávajících rozhlasových zařízení, včetně jejich ovládání, příposlech probíhajících hlášení a možnost připojení mikrofonu pro živý vstup operátorky do hlášení.

Hlasový a vizuální informační systém je určen pro informování cestujících o vlakových, autobusových, případně leteckých spojích ve vizuální a zvukové podobě. Oba systémy mohou pracovat společně nebo samostatně.

Vizuální informační systém (VIS) je tvořen panely sestavenými z aktivních zobrazovacích prvků – diod LED (červené nebo tříbarevné – červené, zelené a oranžové), které jsou vhodné do interiérů a nebo z elektromagnetických bistabilních prvků – panely pro exteriéry. Každý znak v informačním řádku je programovatelný, což umožňuje libovolnou změnu zobrazeného textu. Panely sestavené z diod LED umožňují zobrazení běžícího textu na zvoleném řádku a tím zvýšení informační kapacity (mimořádné informace, bezpečnostní upozornění, reklamy apod.). Panely jsou vyráběny v bezúdržbovém provedení. Hlasový informační systém (HIS) je tvořen softwarem obsahujícím rozsáhlou banku zvukových segmentů, řídícím programem umožňujícím generování hlášení o spojích, jeho modifikaci podle skutečné dopravní situace, možnost manuálního nebo bezobslužného režimu. SW obsahuje moduly umožňující řízení panelů systému VIS včetně vzájemné provázanosti. Hardwarové prostředky systému zajišťují vstup nf. signálu do stávajících rozhlasových zařízení, včetně jejich ovládání, příposlech probíhajících hlášení a možnost připojení mikrofonu pro živý vstup operátorky do hlášení.

Dokumentace

Ke stažení:

Popis a pokyny pro projektování (pdf soubor 7 MB)
Popis a pokyny pro údržbu (pdf soubor 748 kB)
Prospekt Havis (pdf soubor 3,77 MB)

Výrobcem zobrazovacích panelů je:

ELEN s.r.o.
tel.: +421-517 733 700, kont. osoba: Ing. Schichman

GEMA s.r.o. ČR
tel.: +420-266 109 311, kont. osoba: Ing. Šedivý

Fotogalerie

Pro zobrazení v plné velikosti klikněte na obrázek.